Praktyka czyni mistrza: Porady dla każdego golfisty.

Golf jest trudny. Wiemy, że to nie jest objawienie, ale trzeba je powtarzać. Golf jest trudną grą i aby być lepszym musisz nie tylko ćwiczyć, ale także umieć ćwiczyć poprawnie.

Przejście na strzelnicę i uderzenie łyżką kulek ze swoim kierowcą może pomóc uwolnić trochę pary, ale niekoniecznie jest to najlepsza „praktyka” w twojej grze.

Zamiast tego spróbuj wybrać cele, używając różnych kijów, kształtując strzały i pracując kija lub dwóch, które sprawiły ci kłopoty podczas ostatniej rundy. Tego rodzaju praktyka zrobi znacznie więcej dla twojej gry.

Jeśli naprawdę chcesz poprawić swoją grę, spróbuj ćwiczyć jak profesjonaliści.

Teraz nie wszyscy są „szczurami z zasięgu”. Rickie Fowler woli ćwiczyć na polu golfowym niż na dystansie. A podczas tygodni wolnych łączy zabawę z odrobiną zabawy, grając 18 lub 36 z przyjaciółmi.

Przeciętny zawodowiec spędza prawie trzy godziny dziennie pracując nad swoim zamachem, przygotowując się do turnieju i mniej więcej tyle samo czasu w swojej krótkiej grze. Ale dla tych z nas, którzy nie mają około sześciu godzin dziennie na golfa (westchnienie), musimy maksymalnie wykorzystać czas, który mamy.

Spróbuj umieścić kij na ziemi i użyj wałka, aby sprawdzić, czy twoja linia postawy jest prostopadła do linii docelowej. Ćwicz uderzanie w cel, tak jak w prawdziwym strzale na polu golfowym , i co jakiś czas sprawdzaj swoją postawę, aby upewnić się, że jesteś w linii.

Jeśli jesteś podobny do nas i martwisz się, że uderzysz piłką prosto w zasięg, weź cienki kołek, jak słup wyrównujący i umieść go w ziemi około 10 metrów przed sobą, tworząc prostą linię wizualną. Ćwicz kontrolę zamachu uderzając piłkę po prawej stronie palika, a następnie po jego lewej stronie.

Kiedy ćwiczysz na putting greenie, skup się nie tylko na celowaniu, ale także na opanowaniu właściwego dystansu. Ułóż trzy trefl na putting greenie w odległości 10, 20 i 30 stóp. Następnie umieść trzy piłki do każdego znacznika odległości. Zdziwisz się, jak to poprawi twoją zdolność do łatwego wykonywania puttów cztero- i pięciostopowych.

Kolejnym dobrym ćwiczeniem do umieszczenia twarzy miotacza przez strefę uderzenia jest kwadrat, nad którym Stewart Cink pracował z psychologiem sportowym Morrisem Pickensem. Nazywa się 2-Ball.

Umieść dwie kule obok siebie, ale nie dotykaj. Ustaw się tak, jak w przypadku każdego putta i dobrze uderzaj obie piłki, uderzając je jednocześnie. Otrzymasz wspaniałe informacje zwrotne z oglądania, jak dwie kule startują. Jeśli mają taką samą prędkość, będziesz wiedział, że wykonujesz dobrą robotę, zwracając twarz miotacza do punktu adresowego.

Trening może nie uczynić cię doskonałym, ale poprawi twoją grę, zwłaszcza jeśli możesz ćwiczyć jak profesjonaliści.

Polna 1, 09-110 Bolęcin
(+48) 600-250-380
kontakt@golfcamp.pl

Polityka Prywatności & Cookies © 2019 I GOLF CAMP SP. Z O.O. I Wykonanie Strony Internetowej: OzonMedia